Tanösvénybemutató
2015. május 21. csütörtök, 05:31

A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület és az IKEA támogatásával iskolánk néhány lelkes diákjainak és pedagógusainak segítségével egy tanösvényt hoztunk létre a közeli Sashalmi-erdőben.

DSCN6905

 

A hagyományos tanösvényektől eltérően itt nem nagyméretű táblákon olvashatók az egyes állomások által bemutatott folyamatokról, jelenségekről szóló információk, hanem csupán egy kis táblácska hívja fel a látogatók figyelmét az aktuális állomásra. A tábla sarkában lévő QR-kód segítségével okostelefonnal és mobilnettel rendelkező látogatók a betöltődő honlapon olvashatják a legfontosabb tudnivalókat, az ezzel nem rendelkezők, pedig a tanösvény honlapjáról (http://neutanosveny15.pe.hu) előzetesen letölthető és kinyomtatható vezető füzet segítségével járhatják be a tanösvényt.

Május 12-én kedden délután mutattuk be a tanösvényt a meghívottaknak vagy az érdeklődőknek. A látogatók többsége az iskolánktól nem messze lévő Mező Ferenc Általános Iskolából érkezett, és a gyerekek láthatóan élvezték az erdőben töltött rövid sétát, melynek során hasznos elemekkel bővíthették az életközösséggel kapcsolatos ismereteiket. A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület munkatársai is elégedetten nyilatkoztak a látottakról, hírlevelükben pedig többször is hivatkoztak alkotásunkra.

DSCN6965

DSCN6883

A diákok közül külön köszönet illeti Bárdosi Gyulát, Bartók, Rolandot, Fleischer Márkot, Kovács Csabát a 10.a osztályból, valamint Gődér Dalmát a 10.d osztályból a táblákra került szöveg információinak összegyűjtéséért. Toman Attila (10.d) a honlap készítését, Tőrös Péter (10.d) a füzet szerkesztését, Szegedi Dávid (10.d) pedig a QR-kódok generálását végezte nagy szorgalommal. Nem feledkezhetünk meg Bozsik Armand (13.c) hatalmas háttérmunkájáról sem, aki immár harmadik esztendeje szerkeszti az „Otthon az erdőben” pályázat honlapját, amely új címen,a http://neumannazerdoben.eu oldalon érhető el a jövőben. A tanösvény bemutatásán készült fotók Kovács Anett (10.a) munkái.

 

* * * * * * * * * * * * * *

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Június 2022  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Dokumentumok

Galéria

Képek